Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie

Pracownia kulinarna

Zajęcia w pracowni kulinarnej prowadzone są codziennie. Ich głównym celem jest nauka samodzielnego przygotowania posiłku i czynności związanych z zaspokajaniem najważniejszych potrzeb życiowych. Uczestnicy uczą się również przygotowywania posiłków na święta i inne okazje wynikające z kalendarza imprez ośrodka. 

Zajęcia kulinarne to również satysfakcjonująca droga rozwijania poczucia własnej wartości, kształtowania pozytywnych relacji. Uczestnictwo w zajęciach poprawia nastrój, uczy zaradności życiowej potrzebnej w codziennym funkcjonowaniu, rozwija cierpliwość, samodzielność i wytrwałość oraz umiejętności współdziałania, wyrabia poczucie estetyki i wyobraźni. Prowadzony z uczestnikami trening kształtuje cechy pożądane w relacjach społecznych takich jak współpraca, odpowiedzialność. Zajęcia w kuchni to także planowanie budżetu domowego oraz listy zakupów.

Uczestnicy prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe mogą nauczyć się samodzielnego przygotowywania wielu potraw, pracy w zespole oraz odpowiedzialności za powierzone zadania. 

Pracownia kulinarna

Utworzono dnia 07.07.2023, 11:55

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: